Finálový závod

Železná Ruda 6.8.2022

Kvalifikační závod

Kojatice 9.7.2022

V sobotu 9.7. 2022 se za polojasného počasí v malebné vesničce na Vysočině uskutečnil závod v hodu oboustrannou sekerou. Celkem se zúčastnilo 26 soutěžící v kategorii muži, ženy i junioři. V kategorii muži se na 1. místě umístil Škývara Jiří se 134b., v těsné blízkosti se na 2.místě Elis Oldřich se svými 133b. a 3. místo zůstalo na domácí půdě, které obsadil Pavel Daňhel se 131b. Kategorii žen ovládla Jarošíková Kateřina se svými 100b, 2.místo patří Tobiáškové Marii a 3.místo zůstalo opět doma a o to se zasloužila Bučková Petra. V kategorii junior se na prvním místě umístila Straková Anna, na 2. místě Straka Michal a 3.místo patří Jízdnému Kryštofovi. Mimo jiné se uskutečnily i dvě divácké soutěže. První soutěží bylo zatloukání hřebíků, druhou soutěží si samotní diváci na vlastní kůži mohli vyzkoušet hod oboustrannou sekerou. Nechybělo i ocenění každému zúčastněnému.

KOJATICE 3.7.2021

V první polovině léta se konalo kvalifikační kolo hodu oboustrannou sekerou v malebné vesničce Kojatice kraje Vysočina. Závodu se celkem zúčastnilo 26 soutěžících různých věkových kategorií a hojném zastoupení kategorie žen. Na 1.místě v kategorii žen se umístila nejmladší účastnice závodu Straková Anna, na 2. místě se umístila v těsném závěsu Jarošíková Kateřina a 3. místo zůstalo na domácí půdě o které se zasloužila Bučková Petra. V kategorii muži se na 1. místě umístil Olřich Elis s krásným součtem 132 naházených bodů. Druhé místo obsadil domácí představitel Daňhel Pavel a 3. místo patřilo Josefu Kortanovi.

OLEŠNICE 12.6.2021

Česká sekera 2021

Letošní první kvalifikační soutěž česká sekera se uskutečnila za dodržení všech vládních nařízení.

Kvalifikace Bor u Tachova

15.5.2021

Česká sekera 2020

Finále Rataje nad Sázavou

29.8.2020

V Ratajích nad Sázavou 29.8.2020 se uskutečnilo finále v hodu oboustranou sekerou,

ČESKÁ SEKERA 2020.
Finále se zúčasnily soutěžící kteří splnily lymit na kvalifikaních soutěžích

Račí Udolí (Javorník), Kojaticích, a Železné Rudě.

8.8.2020

V Železné Rudě   8.8.2020 proběhla poslední kvalifikační soutěž v hodu oboustranou sekerou.

Do které se přihlásilo 19 soutěžících, z toho 3 ženy.

11.7.2020

Soutěže se i přes nepříznivé podmínky počasí zúčastnilo 28 soutěžících. V kategorii muži se na 1. místě umístil Vorlíček Jiří se svými 137 body. S minimální bodovou ztrátou se na 2. místě umístil Straka Vlastimil se 133 body.Třetí místo obsadil Škyvara Jiří. Kategorii žen ovládla Tobiášková Marie, stříbrnou příčku získala Řeháková Pavla a bronzové umístění zůstalo na domácí půdě o které se zasloužila Bučková Petra. V kategorii junior se s nejvíce naházenými body umístil na 1. místě Tomáš Daňhel, za ním hned následovala Straková Anna a trio nejlepších juniorů doplnila Řeháková Martina.